• خانه
  • اخبار
  • مدیاتک در تلاش برای قانع کردن شرکای چینی خود برای کاهش وابستگی به کوالکام و حمایت از تولیدات SoC های هلیو
اخبار

مدیاتک در تلاش برای قانع کردن شرکای چینی خود برای کاهش وابستگی به کوالکام و حمایت از تولیدات SoC های هلیو

مدیاتک در تلاش برای قانع کردن شرکای چینی خود برای کاهش وابستگی به کوالکام و حمایت از تولیدات SoC های هلیو

سال ها قبل شرکت مدیاتک به عنوان یکی از بهترین تولید کنندگان چیپ های میان رده برای گوشی های تلفن همراه شناخته می شد. هر چند که امروزه این کمپانی تایوانی، به دلیل کاهش سهم بازار و رقابت بین شرکت های مختلف، روزهای خوبی را تجربه نمی کند.

مدیاتک

با اینکه این شرکت با عرضه چیپست هلیو P25 اقدام به رقابت در بخش چیپست های رده بالا کرده بود، اما باز هم این رقابت را به رقیب دیرینه خود یعنی شرکت کوالکام باخت. پیشنهاد فعلی این کمپانی چیپستی با نام MT6737 می باشد که قادر به رقابت با محصولات کوالکام نمی باشد. همچنین به نظر می رسد که چیپست پرچمدار این کمپانی که با نام هلیو X30 شناخته می شود، فروشی کمتر از گوشی Essential Phone را تجربه نماید.

آخرین گزارش ها حاکی از آن است که این کمپانی تصمیم دارد تولید SoC های پرچمدار را متوقف سازه و بر روی پردازنده های میان رده که در تولید آنها مهارت دارد تمرکز کند. شرکت مدیاتک از دیدن مشتریانی که محصولات کمپانی کوالکام را به محصولات سری P این شرکت ترجیح می دهند، تحت تاثیر قرار گرفته است.

به منظور بازگشت مشتریان، این کمپانی تصمیم گرفته است تا از مشکلات و رسوایی های حقوقی شرکت کوالکام که بیشتر آن مربوط به گزارشات آژانس antitrust کشور آمریکا می باشد، به نفع خود استفاده کند. با شایعه شدن خریداری شرکت کوالکام توسط شرکت برودکام، مدیاتک در تلاش است تا فروشندگان گوشی های چینی را قانع کند تا از چیپست های سری P بر روی گوشی های خود استفاده کنند.

به گزارش digitimes، استراتژی مدیاتک در قبال فروشندگان گوشی های چینی و در محصولات میان رده و پایین رده، در صورت خریداری کوالکام توسط شرکت برودکام، افزایش خواهد یافت.

مدیاتک

گزارش ها حاکی از آن است که فروشندگان چینی، سفارشات خود را بر اساس تعداد سفارش و پایین ترین قیمت تنظیم می کنند و این رقابت را بین دو شرکت مدیاتک و کوالکام افزایش خواهد داد.

علاوه بر این اگر برودکام موفق شود تا شرکت کوالکام را خریداری کند، این شرکت بودجه در نظر گرفته شده برای تهیه و ساخت پردازنده های میان رده را کاهش داده و تمرکز تولیدات را بر روی پردازنده های پرچمدار قرار خواهد داد. جایی که پردازنده های سری 800 به خوبی قدرت این شرکت را به نمایش گذاشته است.

این اخبار مدیاتک را تشویق می کند تا از خرید جدید شرکت برودکام خوشحال باشد. چرا که این شرکت از تمرکز بر روی محصولات میان رده دست برخواهد داشت و در این جنگ بودجه ای که بوجود خواهد آمد، کمپانی تایوانی مدیاتک می تواند به راحتی مشتریان از دست رفته خود را دوباره پس گرفته و سهام خود را در بازار افزایش دهد.

در حال حاضر، اثرات خرید کمپانی کوالکام توسط برودکام تنها حدس و گمان می باشد. کوالکام اولین پیشنهاد خرید را رد کرده است. علاوه بر اینکه این خرید می تواند یک شانس دوباره به مدیاتک بدهد، کارخانه ساخت چیپست این شرکت باید در ابتدا بر روی اشتباهات سال گذشته تمرکز کند و دلیل آن را بیابد. سپس نقشه ای برای تولید چیپست های جدید در سال 2018 اتخاذ کند تا فروشندگان بیشتری چیپست های این کمپانی را انتخاب کنند.

منبع: www.gizchina.com

Related posts

UMIDIGI Z2 به ویژگی تکنولوژی سریع ترین شارژر بی سیم با قدرت 15 وات مجهز خواهد شد

نویسنده نوین مگ

گوشی هوشمند هواوی Y9a

نویسنده نوین مگ

معرفی | Coolpad 6A

نویسنده نوین مگ

نظری بگزارید

Login

X

Register