• خانه
  • اخبار
  • پلتفرم هوش مصنوعی ، تحول دنیای تماس تصویری
اخبار نقد و بررسی

پلتفرم هوش مصنوعی ، تحول دنیای تماس تصویری

پلتفرم هوش مصنوعی ، تحول دنیای تماس تصویری

سلام و عرض ادب خدمت تمام دوستان عزیز نوین مگ امید وارم حالتون عالی باشه چند روزی می شود که انویدیا از یک پلتفرم هوش منصوعی اختصاصی به نام Maxine رو نمایی کرد و اعلام کرد که این پلتفرم هوش مصنوعی تماس تصویری بسیار از مشکلات معمول در تماس تصویری را حل میکند

در این پست باهم بیشتر با این تکنولوژی آشنا می شوم .

 

پلتفرم Maxine چه میکند ؟

پلتفرم ویدئوکنفرانس جدید کمپانی انویدیا که اخیرا برای توسعه دهنده ها رونمایی شد با استفاده از پردازنده های گرافیکی که در فضا های ابری پردازش شده اند به ما کمک میکند تا کیفیت خیلی بیشتری را داشته باشیم ، هوش مصنوعی این پلتفرم پیشرفته این امکان را به ما میدهد که اگر چهره یا نگاه کاربر به سمتی منحرف شد با استفاده از تکنولوژی هوش مصنوعی تصویر را بچرخاند و به صورت ثابت نگه دارد و نگاه کاربر را به سمت دوربین تصحیح کند .

Maxine با استفاده انتقال و تصحیح درست نقاط مهم و پایه در چهره ، نیاز های اولیه پهنای باند ویدئو کنفرانس را به یک دهم پیش نیاز در حالت استاندارد می رساند و رزولیشن ویدئو را بسیار افزایش می دهد .

 

خوب این پلتفرم ویژگی های مختلف دیگری هم دارد که برای مثال میتوان به تصحیح روشنایی چهره ، کاهش نویز در تصاویر و تغیر و تصویر پس زمینه است و یا میتوان از قابلیت های مختلف آن مانند گذاشتن زیر نویس همزان و موشن گرافیک های متحرک هم اشاره کرد که برای شما از قابلیت های این پلتفرم میگذاریم .

 

البته جا داره که بگم پلتفرم های مختلفی در گذشته قابلیت هایی مثل تصحیح نور و دینوز کردن تصاویر را به ما میدادن اما خوب هر چه میگذرد تکنولوژی رشد بیشتری دارد .

 

انویدیا از Maxine چه میگوید ؟

به نظرم خوبه که به این نکته اشاره کنم که Maxine به عنوان یک پلتفرم کاربری ارائه نشده و به صورت ساده یک جعبه ابزار برای کمپانی ها است تا بتوانند با استفاده این پلتفرم برنامه ها و نرم افزار های خود را پیشرفت بدهند.

در صحبت هایی با یکی از مدیران ارشد کمپانی انویدیا شد ، او پلتفرم Maxine را یک پلتفرم بسیار هیجان انگیز توصیح کرد و در ادامه از قابلیت فشرده سازی ویدئو آن که بر اساس جدید ترین متد های هوش مصنوعی است به عنوان یکی از قابلیت های جذاب و کاربردی این پلتفرم یاد کرد .

کمپانی بزرگ انویدیا از قابلیت فشرده سازی پلتفرم Maxine برای انجام برخی از بازسازی های قسمت های مختلف چهره در فضای ابری از راه جدیدی به نام شبکه های مولد تخاصمی استفاده میکند

انویدیا اعلام کرد که این پلتفرم به جای استریم کردن تمام پیکسل های صفحه تنها و تنها نقاط پایه و مهم چهره کاربران را در حین تماس تصویری آنالیز کرده و با استفاده از هوش مصنوعی خود تصاویر را انالیز کرده و در آن سمت دیگر به نمایش میگذارد که باعث می شود خروجی سریع تر و با کیفیت بالا تری را داشته باشیم .

انویدیا با استفاده از پلتفرم Maxine سعی دارد صنعت ویدئو کنفرانس ها را بیشتر به سمت استفاده از هوش مصنوعی بکشاند.

و اما در آخر باید منتظر ماند و دید که آیا این پلتفرم بسیار هیجان انگیز که منتظر آن هستیم در عمل و واقعیت هم حرفی برای گفتن دارد و آیا اصلا شرکت های مختلف و برنامه های مختلف از این پلتفرم استقبال میکنند

ولی میتوان مطمئن بود که هوش مصنوعی آینده بزرگی از تماس های تصویری و ویدئوکنفرانس ها را خواهد ساخت

 

 

 

Related posts

به راحتی از تمام دنیا خرید کن..!!

نویسنده نوین مگ

Ulefone T2 Pro در کنفرانس MWC 2018 معرفی خواهد شد | اولین گوشی دنیا با پردازنده مدیاتک هلیو P70

به گزارش Global hk ، گوشی LEAGOO S10 با دوربین دوگانه معرفی خواهد شد

نویسنده نوین مگ

نظری بگزارید

Login

X

Register